Kalender 2018-10 til 2019-01

 

Kalender - for korister 2018                              
      Tina Jannie Gitte Milena Jecika Susanne Marianne Maria Harald Morten Jørgen Einar Stephan
  SKELLERUP ELLINGE                          
2018-19                              
23. september   10.15                          
26. september Sang 16.30                            
26. september Korprøve 19.40                            
29. september 14.30 Vielse                            
30. september 11.30 TMJ                            
                               
3. oktober Sang 16.30                            
3. oktober Korprøve 19.40                            
6. oktober 10.00 Dåb                            
7. oktober 9.30 Høst 11.15 Høst Høst                        
10. oktober 17.00   Stille                        
10. oktober Sang 17.45                            
14. oktober   10.15 TRFH                          
21. oktober 11.30 TMJ                            
24. oktober Sang 16.30                            
24. oktober Korprøve 19.40                            
28. oktober   19.00 TRFH                          
31. oktober Sang 16.30                            
31. oktober Korprøve 19.40                            
                               
4. november 19.00 16.00 Alle Helgen                        
7. november   17.00 Rytmisk                        
7. november Sang 17.45                            
11. november   10.15                          
13. november   19.30 Koncert med Vingefang (mødetid kl. 16?)                        
14. november Sang 16.30                            
14. november Korprøve 19.40                            
18. november 19.00                            
21. november Sang 16.30                            
21. november Korprøve 19.40                            
25. november   19.00 EFB                          
28. november Sang 16.30                            
28. november Korprøve 19.40                            
                               
1. december 13.00 Vielse                            
2. december 19.00 10.15 1. søndag i advent                        
5. december Sang 16.30                            
5. december Korprøve 19.40                            
9. december 14.00   Jule-basar                        
12. december Sang 16.30                            
12. december Korprøve 19.40                            
16. december   10.15                          
16. december     Måske Julekoncert Psyk Svendborg 14.00                        
19 december     Jule-koncert                        
23. december 10.15                            
24. december 15.30 14.00 Jule-aften så mange som muligt                        
25. december 11.30 10.15 Jule-dag så mange som muligt                        
26. december   11.30 EFB                          
30. december 10.15                            
                               
1. januar 16.30 15.00 Nytårsdag                        
6. januar 11.30 TMJ                            
9. januar   17.00 Stille                        
9. januar Sang 17.45                            
13. januar   19.00                          
                               
                               
                               
        møde                      
        Alle                      
        Forhindret i fremmøde                      
        Øveaften                      
        Korleder                      
                               
Sangtimer                              
Lilla onsdag                            
16.30 Milena                            
17.00 Morten                            
17.30 Susanne                            
18.00 Jecika                            
18.30 Marianne                            
19.00 Gitte                            
                               
                               
Orange onsdag                            
16.30 Einar                            
17.00 Maria                            
17.30 Tina                            
18.00 Harald                            
18.30 Jannie                            
19.00 Jørgen                            
                               
                               
Præster                              
Tamira M. Jørgensen TMJ                          
Eva Fisher Boel EFB                          
Karin Nebel KN                          
Thomas Rune F. Hårbøl TRFH