Kalender 2017-10-11 pdf

Kalender - for korister 2017                            
      Tina Jannie Gitte Milena Jecika Susanne   Harald   Jørgen Einar Stephan
  SKELLERUP ELLINGE                        
1. oktober 11.00 Høst 9.00 Høst                      
4. oktober Sang 16.30                          
4. oktober Korprøve 19.40                          
8. oktober   9.30 dåb                        
8. oktober Workshop 9-15.00   Alle som har lyst                      
11. oktober   17.00 Stille                      
11. oktober Sang 17.45                          
15. oktober   14.00 EB                        
22. oktober 10.15 EB                          
25. oktober Sang 16.30                          
25. oktober Korprøve 19.40                          
29. oktober   19.00                        
                             
1. november Sang 17.00                          
1. november Korprøve 19.40                          
4. november Vielse og dåb 15.00                          
5. november 19.00 10.15 Alle Helgen                      
8. november   17.00 Rytmisk                      
8. november OBS ingen sangtimer                          
12. november 14.00 KN                          
15. november Sang 16.30                          
15. november Korprøve 19.40                          
19. november   10.15                        
22. november Sang 17.00                          
22. november Korprøve 19.40                          
26. november 10.15 EB                          
29. november Sang 16.30                          
29. november Korprøve 19.40                          
                             
3. december 19.00 10.15 1. søndag i advent                      
                             
                             
        møde                    
        Alle                    
        Forhindret i fremmøde                    
        Øveaften                    
        Korleder                    
                             
Sangtimer                            
Lilla onsdag                          
16.30                            
17.00                            
17.30 Milena                          
18.00 Susanne                          
18.30 Jecika                          
19.00 Gitte                          
                             
                             
Orange onsdag                          
17.00 Einar                          
17.30 Tina                          
18.00 Harald                          
18.30 Jannie                          
19.00 Jørgen                          
                             
                             
Præster                            
Mads Davidsen MD                        
Eva Fisher Boel EB                        
Karin Nebel KN                        
Søren Holm SH